Кошик
575 відгуків
+38 (098) 404-04-24

Термін служби лез

Термін служби лез

09.08.13

Термін служби лез

Так вже нас влаштувала природа, що навіть самим дрібним заморочкам людина може сперечатися до нескінченності, з запалом відстоюючи свою точку зору. Складно не помітити і спорів у мережі інтернет, що стосуються безпечних систем для гоління. Форуми повні як незадоволеними так і захопленими відгуками його мешканців: від «Gillette голить добре лише 1-2 рази, після чого починає шкрябати по обличчю», до Джилет Фужен пів-року як мінімум тримає.

Хтось радить вироби Schick, адже їх верстат: «Відмінно лежить в руці, гоління дуже м'яке, буквально шовковиста, відмінний зовнішній вигляд, підставка. Жоден сьогоднішній жиллет з ним не зрівняється».

А адже є і інші бренди, навіть всюдисущий Amway встиг пробратися на цей вузький ринок.

У чому ж причина існування прямо протилежних взлядов? Скільки насправді «живуть» ці самі жиллеты?

Не хочеться приймати чию-небудь сторону, натомість, у статті буде наведена корисна інформація, яка, як сподіваюся проллє світло на поставлені питання.

 

Привіт з Піднебесної

Ймовірно, в першу чергу варто згадати про повсюдне розповсюдження контрафакту несумлінними продавцями. Причому, якщо ще недавно браві китайці копіювали лише Mach3/Turbo так Fusion, то в даний час вони вже освоїли «виробництво» та нової серії Proglide, причому навіть не завжди липа комплектується повноцінної упаковкою – абсолютно обледащіли наші східні сусіди.

Технологічний процес виготовлення продукції Жиллет досить складний і ресурсномісткий, чого не можуть собі дозволити майстерні дядечка Ляо. Заточеність підробок дуже різна, в одній упаковці цілком можуть уживатися леза, придатні для невибагливого користувача з зовсім вже паскудними екземплярами.

Горе пірати не можуть забезпечити дотримання технологічного процесу, так само як і не здатні розщедриться на тестування виробленого напівфабрикату, надаючи цю честь кінцевого покупця. Але що ще гірше – настільки «якісний» ширвжиток самим негативним чином відображається на репутації компанії.


Фізіологічні особливості

Між тим, зовсім не моторним азіатам відведена роль головного лиходія. Зважаючи певних генетичних особливостей, щетина на обличчі у чоловіків різних генотипів відчутно відрізняється, а якщо до цього додати ще і гормональні особливості кожного окремого індивідуума...

Кому-то необхідно голитися кожен день, іншим – досить поголитися раз в тиждень. Напевно, ви не раз чули словосполучення «жорстка щетина». Для наочної ілюстрації: згадайте свій підлітковий «пушок», і порівняйте зі своєю теперішньою рослинністю.

Як правило, найбільш жорсткою щетиною мають північні і гірські народи, в той час як у населення Азії м'яка щетина й рідкісна. Впевнений, шанс зустріти туриста з іншої планети багато вище, ніж неголеного корінного американця – борода і вуса у них просто не ростуть.

 

Ймовірно, ви вже самі прийшли до відповіді на друге питання – довговічність леза для кожного покупця буде своя. Істинно так, втім є певні рамки, що дозволяють дещо звузити межі їх використання.


Бізнес у всій його красі

Безумовно, будь-яке підприємство зацікавлене у великій прибутку, не буде винятком тут і широко відома Procter & Gamble, доходи від якої підрозділу Gillette безпосередньо залежать від того, наскільки часто ми змінюємо змінні картриджі для бритви.

Першу половину 20 століття, в епоху T-верстата леза Gillette були по суті одноразовими, поки компанія Wilkinson Sword не підірвала ринок, випустивши бритву з нержавіючої сталі, придатну для багаторазового використання. В одну мить британський конкурент забрав собі великий шматок пирога, заодно значно зіпсував престиж, і як наслідок - продажу Gillette, якій довелося змінити свою стратегію, і замінити на виробництві вуглецеву сталь вищезазначеним сплавом.

Здавалося б, що заважало суперникам і далі збільшувати термін служби, саме таким чином можна було легко потіснити жадібного монополіста?


Природні обмеження

Людський розум і кмітливість реалізували ідеї, в недалекому минулому перебувають за межею мрій. Нехай і за допомогою механічних машин, але ми навчилися літати. Менш ніж півстоліття тому людина вперше ступила на Місяць, сьогодні вже всерйоз піднімається питання колонізації червоної планети – Марса. А ось із зміною фізичних властивостей речовин ситуація не така райдужна.

Наведу два простих і спрощених фізичних закону: чим менше ширина ріжучої кромки – тим вона гостріше. Чим менше ширина ріжучої кромки, тим вона швидше руйнується, а значить – затуплюється.

Отримуємо замкнене коло, та ще й не дуже приємний для кінцевого споживача, але на даний момент з ним доводиться миритися.

Якщо цікаво – почитайте про японських ножах, виробники використовують вельми цікаві хитрощі для обходу цього обмеження. Правда, варто визнати - впровадження подібних методів для бритвених систем взагалі недоцільно, і висока собівартість лише один з бар'єрів.

 

Менше сотні років тому джентльменам доводилося задовольнятися небезпечною бритвою, користуватися якої, м'яко кажучи, непросто. Неспроста в минулому шикувалися черги до професійного перукаря, надто високий був ризик порізу в невмілих руках.

Безпечна бритва перевернула все з ніг на голову – гоління у цирульників залишилося в минулому, а ризик порізу під час гоління прагне до 0.
Як би те ні було, до всього хорошого швидко звикаєш, тепер вже хочеться, щоб бритвений верстат служив за кілька місяців, або навіть років, але - така ціна комфорту.

Як ви могли переконатися, факторів, які безпосередньо впливають на кінцеву точку зору індивідуума в настільки банальний на перший погляд питанні предостатньо, тому і відгуки про гостроту існуючих нині пропозицій до такої міри різні, а вникати у всі ці складності більшості обивателів банально лінь.

В залежності від вашої щетини, картридж буде вірою і правдою служити приблизно від двох тижнів до місяця при щоденному гоління, але не більше.

Звичайно, для максимального комфорту ми рекомендуємо використовувати Gillette Fusion Proglide Power, однак якщо міняти їх вчасно ви собі дозволити не можете – використовуйте Proglide Manual, якщо і вони для вас дороге задоволення – дивіться в бік Mach3, або пробуйте ще більш дешеву продукцію інших виробників, але візьміть за правило змінювати леза вчасно.

Так, якість гоління буде нижче, але набагато комфортніше використовувати пару картриджів Mach3 Turbo, ніж за той же часовий проміжок «шкрябати» особа втомленим Проглайдом.

І наостанок - цінуєте свою шкіру, ера недбалих горил в далекому минулому. Адже ви віддаєте перевагу охайних дівчат, неправда? Запевняю вас, прекрасна половина людства здебільшого дотримується подібних смаків і по відношенню до чоловіків.

Та й економія невеликої суми в місяць виллється у великі витрати в майбутньому, чи варта шкурка вичинки?